Správna cesta k zdravému kŕmeniu!
#BARF

Piper's Treats

Piper’s Treats je prémiová značka rakúskeho krmiva pre domácich miláčikov. Zameriavame sa na predaj stravy a kŕmenie typu BARF. Ide o zdravý spôsob výživy vášho psa alebo mačky založený na konzumácii čerstvej potravy v surovom stave.

Prečo je práve BARF tá správna cesta ? 

Každý psík je jedinečný a taký je aj jeho tráviaci systém. Psy rozdielneho plemena, veku a kondície majú na stravovanie rozdielne nároky. Vďaka BARF-u vyhoviete individuálnym potrebám vášho domáceho miláčika a vyriešite jeho problémy s hmotnosťou, s pokožkou či tráviace ťažkosti.

 

Čo je BARF ?

Skratka BARF označuje biologicky vhodnú surovú stravu (Biologically Appropriate Raw Foods), ktorá sa skladá z čerstvého surového mäsa, kostí, zeleniny a ovocia. Táto strava je ideálna pre psí (a mačací) tráviaci systém, pretože sa vo veľkej miere podobá ich potrave v pôvodnom prostredí, t. j. v divokej prírode. 

História výživy BARF

História BARFovania sa začala v roku 1993 v Austrálii. Popularitu mu priniesla najmä kniha veterinára Jana Billinghursta s názvom „Dajte psovi kosť“.  Autor vo svojej knihe popisuje výhody kŕmenia psov surovými potravinami, ktoré sú blízke prirodzenej strave jeho divokých predkov – vlkov.

Pre koho je BARF vhodný?

BARF je vhodný pre všetky psíky, pretože tento potravinový systém napodobňuje zásady výživy zvierat v divokej prírode. Tie sa živia najmä surovým mäsom, kosťami, vnútornými orgánmi, tukom, vajciami, trávou a korienkami. Zároveň je to však spôsob chovu štvornohých miláčikov prispôsobený našim moderným podmienkam. Cieľom BARF-u je zlepšiť zdravie a reprodukčné schopnosti zvierat a predĺžiť ich priemernú dĺžku života prostredníctvom správne zvolenej stravy.

Ako začať BARFovat’?

Existuje viac spôsobov ako prejsť z priemyselného krmiva na systém BARF. Poznáme rýchly aj pomalý prechod. Výber metódy závisí od veku a zdravotného stavu vášho zvieratka a tiež od toho, čím ste ho kŕmili predtým. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste sa pred začiatkom BARFovania poradili so svojim veterinárnym lekárom.

Aké zlepšenia pozorujú majitelia psov?

Psy, ktoré prešli na BARF sú viditeľne zdravšie, živšie a hravejšie. Už po niekoľkých dňoch je vidieť výrazné zlepšenie v kvalite srsti, zubov a ďasien. BARF predstavuje vhodnú stravu (zdravú a bezpečnú) aj pre psíky, ktorých dlhodobo trápia tráviace problémy.

BARF – Je to jednoduché!

Odporúčaná denná dávka:

Schopnosť tráviť potravu sa u rôznych psov značne líši. Akúkoľvek stravu je preto potrebné prispôsobiť tak, aby tomu vášmu vyhovovala. Surové krmivo odporúčame striedať v 9 rôznych jedlách, ktoré vášmu psíkovi zabezpečia optimálny prísun všetkých potrebných živín. Preto naše krmivá BARF nie sú deklarované ako kompletné krmivá, ale „iba“ ako doplnkové. Veríme totiž, že len zmena (resp. správna obmena stravy) je cestou k úspechu!

Pri výrobe jednotlivých porcií sa sústredíme na uspokojenie denných výživových potrieb vášho miláčika. Spracúvame iba prírodné produkty, preto počas výroby môže dôjsť k malej odchýlke v množstve jednotlivých zložiek.

  • 2% až 4% aktuálnej telesnej hmotnosti – stredné až veľké plemená
  • 4% až 6% aktuálnej telesnej hmotnosti – malé plemená
  • 6% až 10% aktuálnej telesnej hmotnosti – šteňatá a mladé psy

BARF špeciality od Piper's