Vitajte v našom obchode s domácimi zvieratami!

O barf

O barf

Čo je BARF ?

Skratka BARF označuje biologicky vhodnú surovú stravu (Biologically Appropriate Raw Foods), ktorá sa skladá z čerstvého surového mäsa, kostí, zeleniny a ovocia. Táto strava je ideálna pre psí (a mačací) tráviaci systém, pretože sa vo veľkej miere podobá ich potrave v pôvodnom prostredí, t. j. v divokej prírode.

Ako začať BARFovat’?

Existuje viac spôsobov ako prejsť z priemyselného krmiva na systém BARF. Poznáme rýchly aj pomalý prechod. Výber metódy závisí od veku a zdravotného stavu Vášho zvieratka a tiež od toho, čím ste ho kŕmili predtým. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste sa pred začiatkom BARFovania poradili so svojim veterinárnym lekárom.

O barf 11
O barf 12

Pre koho je BARF vhodný?

BARF je vhodný pre všetky psíky, pretože tento potravinový systém napodobňuje zásady výživy zvierat v divokej prírode. Tie sa živia najmä surovým mäsom, kosťami, vnútornými orgánmi, tukom, vajciami, trávou a korienkami. Zároveň je to však spôsob chovu štvornohých miláčikov prispôsobený našim moderným podmienkam. Cieľom BARF-u je zlepšiť zdravie a reprodukčné schopnosti zvierat a predĺžiť ich priemernú dĺžku života prostredníctvom správne zvolenej stravy.

História výživy BARF

História BARFovania sa začala v roku 1993 v Austrálii. Popularitu mu priniesla najmä kniha veterinára Jana Billinghursta s názvom „Dajte psovi kosť“.  Autor vo svojej knihe popisuje výhody kŕmenia psov surovými potravinami, ktoré sú blízke prirodzenej strave jeho divokých predkov – vlkov.

Aké zlepšenia pozorujú majitelia psov?

Psy, ktoré prešli na BARF sú viditeľne zdravšie, živšie a hravejšie. Už po niekoľkých dňoch je vidieť výrazné zlepšenie v kvalite srsti, zubov a ďasien. BARF predstavuje vhodnú stravu (zdravú a bezpečnú) aj pre psíky, ktorých dlhodobo trápia tráviace problémy.

BARF – Je to jednoduché!

Schopnosť tráviť potravu sa u rôznych psov značne líši. Akúkoľvek stravu je preto potrebné prispôsobiť tak, aby tomu Vášmu vyhovovala. Surové krmivo odporúčame striedať v 9 rôznych jedlách, ktoré Vášmu psíkovi zabezpečia optimálny prísun všetkých potrebných živín. Preto naše krmivá BARF nie sú deklarované ako kompletné krmivá, ale „iba“ ako doplnkové. Veríme totiž, že len zmena (resp. správna obmena stravy) je cestou k úspechu!

Pri výrobe jednotlivých porcií sa sústredíme na uspokojenie denných výživových potrieb Vášho miláčika. Spracúvame iba prírodné produkty, preto počas výroby môže dôjsť k malej odchýlke v množstve jednotlivých zložiek.

2% až 4% aktuálnej telesnej hmotnosti – stredné a veľké plemená 04%
4% až 6% aktuálnej telesnej hmotnosti – malé plemená 06%
6% až 10% aktuálnej telesnej hmotnosti – šteňatá a mladé psy 10%

BARF Krmivo

Výrobky BARF označujú biologicky vhodnú surovú stravu (Biologically Appropriate Raw Foods), ktorá sa skladá z čerstvého surového mäsa, kostí, zeleniny a ovocia. Tieto krmivá sú ideálne pre psí i mačací tráviaci systém.
Doprajte svojim miláčikom dlhý a aktívny život. Začnite BARFovať. ?

X