Vitajte v našom obchode s domácimi zvieratami!

F.A.Q

F.A.Q

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY O BARFOVANÍ

Nižšie nájdete odpovede na niektoré z najčastejšie kladených otázok.
Na stránku neustále pridávame často kladené otázky.

Každý psík je jedinečný a má svoje potreby. Platí to aj pri BARFovaní. Denné množstvo krmiva najjednoduchšie určíte podľa hmotnosti zvieraťa.
Vo všeobecnosti sa odporúča nasledovné dávkovanie.

  • 2% až 4% aktuálnej telesnej hmotnosti – stredné až veľké plemená
  • 4% až 6% aktuálnej telesnej hmotnosti – malé plemená
  • 6% až 10% aktuálnej telesnej hmotnosti – šteňatá a mladé psy

V Piper´s veríme, že len zmena (resp. správna obmena stravy) je cestou k zdraviu vášho psíka. Preto surové krmivo odporúčame striedať v 9 rôznych jedlách, ktoré mu zabezpečia optimálny prísun všetkých potrebných živín.

Kŕmenie BARF-om je vždy dobrý nápad, aj pri výžive šteniatok. Prechod na BARF je vždy jednoduchší, ak váš psík poznal chuť surového mäsa už predtým. Ak nie a šteniatko bolo doteraz kŕmené len granulami, je dobré začať s ľahšie stráviteľnými pokrmami, napr. kuracím alebo morčacím mäsom. Prílohy (ovocie, zelenina) by sa najmenším šteňatám mali podávať nastrúhané alebo nasekané nadrobno. Takisto kosti sa odporúča najprv psíkom pomlieť.

Denná dávka jedla pre šteniatka do troch mesiacov by mala byť rozdelená na 4 – 5 porcií. Čo sa týka celkového množstva krmiva, je rozdiel medzi malými a veľkými plemenami. Šteňatá malých plemien by mali denne dostávať stravu v množstve od 4 – 5% svojej telesnej hmotnosti. Pri stredných a veľkých plemenách je to 5 – 8%. Vždy treba prihliadať na aktuálnu rastovú fázu, fyzickú aktivitu a celkový stav šteniatka.

Sú dva spôsoby ako začať BARFovať. Tak ako pri šteniatkach, aj tu platí, že cesta, ktorú zvolíte záleží od toho, či je surové mäso pre psíka novinkou alebo nie. Pre psy, ktoré jeho chuť ešte nepoznajú, odporúčame postupné zavádzanie prvkov BARF do zvyčajnej stravy. Ide síce o pomalší postup, ale pre organizmus psíka menej stresujúci a vhodný i pre psy s tráviacimi problémami. Naopak pre zvieratá, ktoré boli už predtým sčasti kŕmené surovou stravou, by nemal byť problém prejsť na nový spôsob kŕmenia okamžite, i zo dňa na deň.

Pri postupnom privykaní je dobré pridávať nové suroviny po jednom a vždy danou potravinou kŕmiť aspoň 3 – 4 dni nepretržite. Ak ju psík dobre znáša a chutí mu, po niekoľkých dňoch možno pridať ďalšiu. Zaujímavé tipy a niekoľko praktických rád pri prechádzaní na BARF, uvádzame v tomto článku.

Nie. Krmivá typu BARF sú vo všeobecnosti vhodné pre všetky psy. Rozdiel je len v dávkovaní, ktoré je určované vekom psa, jeho hmotnosťou a prípadnými zdravotnými obmedzeniami. Celá ponuka pokrmov Piper´s Treats je určená všetkým známym plemenám psov.

Áno. Nepríjemný zápach je najčastejšie spôsobený vnútornosťami, najmä obsahom hovädzieho žalúdka. Ide o zložky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každého kvalitného surového krmiva. I keď nám nevonia práve lákavo, pre psíky je tento zápach veľmi atraktívny.

Psie krmivo by pri podávaní malo mať izbovú teplotu. Rozmraziť ho môžete 3 – 6 hodín pred plánovaným kŕmením. Vždy je však lepšie nechať ho pomaly rozmraziť v chladničke. Danú porciu tam stačí vložiť jeden deň vopred.

Chcete rýchlu podporu?

Vždy sme tu, aby sme pomohli ľuďom v núdzi kdekoľvek vo vesmíre, pošlite nám svoje problémové otázky.

X